מאמרים

20.4.2015

אין מתנות חינם – תמ"א 38

תמ"א 38 היא תוכנית אשר יצאה משליטה. השלכות התוכנית מרחיקות לכת ולא צפויות.
רשויות רבות מסרבות, מתוך אחריות לתושבים, לאפשר את ישום תמ"א 38,
אך יש לפחות דבר אחד באחריות הדיירים, ליווי מקצועי.


10.4.2015

עיצוב פנים סדר וארגון ארונות

עיצוב פנים הוא קודם כל סדר וארגון.


28.06.2014

הום סטיילינג

תחום ההום סטיילינג נגזר למעשה מתוך תחום עיצוב הפנים (אשר נגזר בעצמו מתוך מקצוע האדריכלות), והייחוד שלו הוא כי אין מעורבות של שבירת קירות או אלמנטים כוחניים אחרים של שינוי החלל הפנימי. עיקר ההתמקדות כאן היא ב"לבוש" של החלל, כלומר בריהוט, בטקסטילים, טפטים, צבע וטיח, בתאורה, בחפצי הנוי, באקססוריז וכדומה. הרעיון הוא ליצור לבוש חדש ומרענן לחלל, בהתאם לקונספט שגובש עם הלקוח.


29.06.2014

מעצבי פנים

מעצבי פנים הם בעלי מקצוע אשר עוסקים בעיקר, בתכנונם ובעיצובם של חללים פנימיים במבנים. מעצבי פנים מתרכזים בדרך כלל ביחידה בודדת, דירה, וילה, משרד, חנות, מסעדה וכדומה. מקצוע זה הוא תוצאה של התמקצעות ומיקוד. עיצוב פנים נגזר והתפתח ממקצוע האדריכלות, ובשנים האחרונות הוא הולך ומקבל נישה עצמאית משלו. נישה זו עוסקת בתכנון, בשינויים ועיצובים של חללים פנימיים עד לפרט האחרון.


29.06.2014

עיצוב הבית

עיצוב הבית הינה עבודה מורכבת הדורשת תהליך חשיבה מוקפד. יש להתחשב במגוון רחב של אפשרויות ואלמנטים: צבעים, ריהוט, חלוקת החלל והחדרים, תאורה וכדומה. סקאלת האפשרויות הינה אינסופית – החל מסגנון מודרני מינימליסטי "היי-טקיסטי", עבור בסגנון כפרי אירופאי, וכלה בסגנון ישראלי קלאסי. כל פרט ופרט ישפיעו על עיצוב הבית כולו.


28.06.2014

אדריכלים – מגוון התמחויות

לאדריכלים היסטוריה מרשימה עוד מהעולם העתיק יש להם תחום עיסוק רחב ומגוון. הם למעשה האנשים אשר אחראיים על תכנון הבית או המבנה מהמסד לטפחות. לא כל האדריכלים עוסקים בתכנון מבנים. חלקם עוסקים בתחומים נוספים, כגון תכנון עירוני, עיצוב פנים ואדריכלות נוף.


29.06.2014

עיצוב

העיצוב נמצא בכל מקום בחיינו – בבגדים שאנו לובשים, ברחובות בהם אנו מתהלכים, בספסלים עליהם אנו מתיישבים, במכוניות בהן אנו נוהגים, באתרי האינטרנט בהם אנו גולשים, ובקיצור – בכל מקום בו נמצאים בני אדם.


29.06.2014

אדריכלות ועיצוב פנים

שני המקצועות, אדריכל ומעצב פנים (או אדריכל פנים), עוסקים בתכנונם ובעיצובם של חללים פנימיים ומעטפת חיצונית במבנה. ההבדל ביניהם הוא שמעצבי הפנים מתמקדים ביחידה הבודדת, כגון דירה, בית, חנות, מסעדה וכדומה. מעצבי הפנים יכולים לשבור קירות ולתכנן מהיסוד, ובדיוק כמו האדריכלים, הם יוצרים יש מאין. אך ההבדל הוא שמעצבי הפנים אינם מורשי חתימה. מסיבה זו הם משתמשים בשרותי מורשי חתימה כדוגמת קונסטרוקטור או מהנדס כאשר נדרשת החתימה הנחוצה לשינויים שהם תכננו ויזמו.


5.7.2014

ארכיטקט

ארכיטקט, "ראש הבנאים", הוא האדם האחראי על עבודות התכנון והבניה, החל משלב הרעיון ועד לפרט האחרון של תפקוד המבנה במרחב הציבורי. הארכיטקט פועל בתוך דיסציפלינה אשר משלבת גישה אומנותית, אתית ומדעית, יחד עם הקונטקסט החברתי, התרבותי, והסביבתי. לארכיטקט יש מחויבות אישית וציבורית לסביבה ולחברה.


7.7.2014

מעצב פנים

מעצב פנים עוסק לרוב בתכנון, עיצוב, שינוי ומקסום הפוטנציאל של חללים פנימיים של מבנים. לעומת האדריכל, ניתן לומר שמעצב הפנים הוא העוסק בעיצוב המיקרו של המבנה. מעצב הפנים הוא אדם הניחן ביכולות המשלבות התבוננות רחבה, חשיבה הנדסית, לצד ירידה לפרטי הפרטים של העיצוב.


8.7.2014

עיצוב דירות קטנות

המגורים בדירות קטנות הולכים וצוברים פופולאריות, בעיקר בשל מחירי הנדל"ן המאמירים ללא סוף. עיצוב דירות קטנות הוא אתגר עיצובי שמחייב תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר. ניתן להתגבר על המחסור הבולט בשטח הדירה, באמצעות חלוקה נכונה ויעילה של החללים השונים בדירה, אחסון חכם, פונקציונאליות ושמירה על קשר הדוק עם חוץ הדירה.


8.7.2014

עיצוב דירות

בשנים האחרונות הפך עיצוב הדירות לטרנד בקרב קהלים רבים, החל מזוגות צעירים הרוכשים את דירתם הראשונה, וכלה בזוגות מבוגרים אשר מבקשים לעצב מחדש את הבית בו הם גידלו את ילדיהם בעבר.


9.7.2014

עיצוב מקלחת

עיצוב המקלחת וחדר הרחצה הינו חשוב מאין כמוהו. המקלחת היא אחד מהמקומות החשובים ביותר בבית. מעבר לאסתטיקה ולפרטיות המתבקשת בו, זהו המקום החשוב ביותר שמאפשר לנו להירגע אחרי יום עבודה ארוך. בבתים רבים, חדר הרחצה הינו  חדר מרכזי בבית. זהו החלל הפרטי והאינטימי של אנשים רבים, בו הם יכולים לבלות זמן עם עצמם, להתפנק, להירגע, לשבת בדממה ולחשוב.


9.7.2014

עיצוב פנים תמונות

לשילוב עיצוב פנים תמונות, יש חשיבות רבה בתור מרכיבים בעיצוב פנים של חללים שונים. תמונות מאפשרות לנו לעטר את קירות הבית או המשרד בשלל גוונים, צבעים, צורות, תמונות ופרצופים.


14.5.2015

מכתב אישי מלילך ונועם

למי יש את תכונות האופי
הנחוצות כל כך להוביל את
המשימות המשמעותיות בחיינו,
משימה כמו שיפוץ הבית שלנו
,
מצאנו אותה…ברברה ברזין.


© כל הזכויות שמורות - ברברה ברזין Built by: Zeevm.co.il
Call Now Button