מעצב פנים עוסק לרוב בתכנון, עיצוב, שינוי ומקסום הפוטנציאל של חללים פנימיים של מבנים. לעומת האדריכל, ניתן לומר שמעצב הפנים הוא העוסק בעיצוב המיקרו של המבנה. מעצב הפנים הוא אדם הניחן ביכולות המשלבות התבוננות רחבה, חשיבה הנדסית, לצד ירידה לפרטי הפרטים של העיצוב.

מעצב פנים הוא זה שצריך לדעת כיצד לתרגם את הצרכים הפיזיים והנפשיים של הלקוח אל שפה עיצובית, אחידה והרמונית, אשר תתכתב באופן מקסימאלי עם החלל הפנימי ועם האנשים המתגוררים ופועלים בו.

מעצב פנים צריך ללמוד את הלקוח, על צרכיו ומאווייו. המידע שהוא אוסף מהווה עבורו נקודת מוצא לתהליך העיצוב האישי. תהליך זה הינו אינטימי והדדי. המעצב יוצר עבור לקוחותיו מציאות חדשה, והלקוח אחראי להביא עמו את כל הדרישות והתחושות הרצויות מן החלל החדש. במובן זה, עיצוב פנים הוא תחום המעניק ביטוי להסתכלות הפנימית אל נפשו של הלקוח, באופן המספק ללקוח אנרגיות חדשות ויוצר עבורו התחלה חדשה, טובה ומשופרת יותר.

מסיבות אלו, יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של השירותים שמציע מעצב פנים ליצירה, תכנון ועיצוב חללים פנימיים. שירותיו של מעצב פנים פונים אל המגזר העסקי והפרטי כאחד, ולכן חשוב לבחור במעצב פנים בעל נסיון בסוג העבודה בה אתם מעוניינים.

עיצוב של דירה, בית, בית עסק או כל חלל פנימי אחר, דורש מקצועיות, ידע, יצירתיות ותקשורת מצוינת עם הלקוח. מעצב פנים הוא זה שילווה אתכם בתהליך עיצוב החלל הפנימי, והוא זה שיביא את כל המרכיבים השונים הכרוכים בעיצוב החלל לכדי תוצאה שלמה, הרמונית, נוח, פרקטית ונעימה.

בהקשר זה חשוב לציין כי מעצב פנים יכול לתכנן גם מבנים מן המסד לטפחות. סוג העבודה עימה מתמודד מעצב הפנים הוא לרוב בקנה מידה קטן יותר, כלומר, בית פרטי ולא מגדל מגורים, או בית עסק ולא שדרת חנויות.  כך גובר המיקוד ושימת הלב לפרטים.

מתן מענה לצרכים החברתיים, המשפחתיים והפיזיים של האדם, בבית או במשרד, מציב בפני מעצב הפנים את ההכרח להתמחות במגוון רחב של תחומים: תאורה, חשמל, טקסטיל, מיזוג אוויר, אינסטלציה, חומרים, ריהוט, תוכניות עבודה, תמחור וכדומה.

קרא עוד על: מעצבי פנים