עיצוב דירות הוא תחום המבקש ליצור חלל הרמוני, פרקטי ונוח, בתוך שטח המגורים שלנו. בבואנו לעסוק בעיצוב דירות, יש לקחת בחשבון את גודל החלל, את צורת החלל, ואת הדרישות הפיזיות והנפשיות של בעלי הדירה מאותו חלל ומכלל הדירה שלהם. השפעת עיצוב הדירה נותנת את אותותיה בכל תחומי החיים, ולכן חשוב להקפיד על עיצוב דירות באופן מקצועי ורציני.

בשנים האחרונות הפך עיצוב הדירות לטרנד בקרב קהלים רבים, החל מזוגות צעירים הרוכשים את דירתם הראשונה, וכלה בזוגות מבוגרים אשר מבקשים לעצב מחדש את הבית בו הם גידלו את ילדיהם בעבר.

עיצוב דירות הוא למעשה חלק מתחום רחב, תחום עיצוב הפנים. ביתו של האדם הוא הנכס החשוב ביותר עבורו, בו רוב האנשים מבלים את מרבית זמנם. זהו החלל הפרטי היחידי של האדם, והאדם מבקש למצוא בו תחושת ביטחון, חמימות ויציבות. כל אחד מעוניין שביתו יהיה מעוצב באופן מסוים, אשר יכול לשקף להתיישב עם אופיו, מקצועו, "האני הפנימי" שלו, או כל תחושה אחרת.

דירות המעוצבות באופן מתוכנן וייחודי, יכולות להעניק לדיירים ולאורחים בהן תחושות מיוחדות אשר בעלי הדירה מבקשים להעביר. לעומת זו, דירות אשר אינן מעוצבות, עשויות לשדר את ההיפך הגמור מאותן התחושות החיוביות של הדירות המעוצבות: עצבות, בדידות, הזנחה וחוסר אכפתיות. מסיבה זו, עיצוב דירות הוא חשוב וקריטי בכל הקשור ליצירת המראה הכללי של הדירה, ולכתיבת המסר אותו הדירה מעבירה.

השיטה הבטוחה ביותר לעיצוב דירות היא פניה למעצב פנים. כמובן שיש אנשים בודדים אשר יהיו מסוגלים לעשות זאת בעצמם, אולם רוב האנשים אינם יודעים להפוך תחושות לתכנון קונקרטי, בדיוק באיזה סגנון הם מבקשים לעצב, ואיזה אופי הם מעוניינים להקנות לבית. מעצב הפנים הוא בעל הכלים, הידע והניסיון הדרושים להתמחות בתחום עיצוב דירות. הוא יודע כיצד לתרגם מחשבות מופשטות של לקוחות לכדי סביבת מגורים מציאותית המתאימה באופן אישי ללקוח. מעצב הפנים הוא זה שמכיר את הסגנונות ופתרונות השונים בעולם העיצוב, והוא זה שיודע היכן וכיצד לרכוש את המוצרים הדרושים לעיצוב הדירה – חומרי גלם, רהיטים, צבעים, תאורה וכדומה.

לחץ כאן למידע נוסף על: עיצוב דירות