המגורים בדירות קטנות הולכים וצוברים פופולאריות, בעיקר בשל מחירי הנדל"ן המאמירים ללא סוף. עיצוב דירות קטנות הוא אתגר עיצובי שמחייב תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר. ניתן להתגבר על המחסור הבולט בשטח הדירה, באמצעות חלוקה נכונה ויעילה של החללים השונים בדירה, אחסון חכם, פונקציונאליות ושמירה על קשר הדוק עם חוץ הדירה.

עיצוב דירות קטנות אשר נעשה באופן מקצועי ואיכותי, יכול להפוך את הדירה הקטנה שלכם לדירה מרווחת ונעימה. לרוב, כולל עיצוב מסוג זה חשיבה ייחודית מחוץ לקופסא. בואו ונראה מספר פתרונות יצירתיים לעיצוב דירות קטנות.

פתרון ראשון הוא יחידת הורים בסלון. כאשר המקום מצומצם והדרישות של בני הבית השונים עולות, זה יכול להיות פתרון מצויין לחסכון בחדר בזכות תפקודו של הסלון גם כיחידת הורים. אם אתם ממש זקוקים לחדר נוסף אבל פשוט אין מקום, למה לא להעביר את חדר השינה של ההורים לסלון? יש כיום אמצעים שונים שמאפשרים לעשות זאת באופן אלגנטי ומעוצב. ניתן להגביה למשל חלק מן הסלון ולבנות במקום המתאים מיטה נשלפת. באופן כזה, חדר המגורים יכול לתפקד גם כחדר שינה כאשר הבית מתרוקן ואין יותר צורך בסלון. כפל הפונקציונליות הזה מראה כיצד ראש יצירתי הינו חשוב במיוחד כאשר מדובר בעיצוב דירות קטנות.

הפתרון השני קשור באחסון חפצים. זהו כמובן נושא חשוב מאוד בכל דירה, גם גדולה, ובמיוחד בשיקולי עיצוב דירות קטנות. אחסון נכון הוא המפתח ליצירת חלל פונקציונאלי ומרווח, תוך שמירה על החפצים הרבים שאנו שומרים עימנו. בדירות קטנות, לרוב ניתן ליצור יחידות אחסון מודולריות המשולבות בפרטי ריהוט שונים, כגון מיטה עם ארגז אחסון, ספה נפתחת, מיטה שנשלפת מתוך ארון, שולחנות מתקפלים, כסאות נשלפים וכדומה. היצירתיות היא נקודת המפתח כאן, וככל שתהיו יצירתיים יותר, תוכלו להגיע לשיאים יפים ומעניינים יותר בתחום האחסון.

הפתרון השלישי קשור בתאורה. כאשר ניגשים למשימה של עיצוב דירות קטנות, תאורה ובחירת צבעים הם גורמים המשפיעים רבות על תפיסת המרחב של האדם. מסיבה זו, יש לתאורה חשיבות רבה ביצירת חלל מרווח במקום מצומצם. חשוב לדעת, למשל, כי חלל לבן לגמרי נתפס על ידי המוח שלנו כקטן יותר מאשר חלל בעל קיר או שניים בעלי גוון אחר.

קרא עוד על – מעצבי פנים