לשילוב עיצוב פנים תמונות, יש חשיבות רבה בתור מרכיבים בעיצוב פנים של חללים שונים. תמונות מאפשרות לנו לעטר את קירות הבית או המשרד בשלל גוונים, צבעים, צורות, תמונות ופרצופים.

בואו וניקח למשל את הסלון. הסלון הוא החדר החשוב ביותר בבית. בסלון נפגשים בני המשפחה או דיירי הבית, על מנת לדבר, לבלות יחד, לקרוא, לצפות בטלביזיה, לשחק וכו'. מסיבה זו, עיצוב הסלון הוא משימה מאתגרת בפני עצמה. כאשר ניגשים לעיצוב הסלון, יש לקחת בחשבון גורמים רבים כגון התנאים הפיזיים של החלל, צרכי המשפחה, תקציב וכדומה. כמו כן, יש לבחון כמה אנשים אנחנו נוהגים לארח, כמה זמן אנחנו מבלים בסלון ומה הפעילויות אשר אנחנו מצפים לבצע בסלון.

באמצעות תמונות ניתן לבצע שינויים דרסטיים בכל חלל, וכך גם בסלון הבית. תמונה ענקית של חוף ים, למשל, מיד תעניק ליושבי הסלון תחושה הקשורה בים, חוף, חופש, רוגע ושלווה. לעומת זאת, תמונה גדולה, או מספר תמונות קטנות הצמודות אחת לשנייה, של ציור אבסטרקטי מעניין, עשויה לבטא, בהקשר הנכון, מסר של מורכבות, מחשבה, עומק, איכות ורצינות.

אלו הן דוגמאות בודדות ופשוטות ליכולת שלנו לתמרן בתוך מרווח עיצוב פנים – תמונות. כיום קיימות אפשרויות טכנולוגיות רבות, במחירי עממיים, לעיצוב פנים בתמונות. למשל, ניתן להדפיס תמונה של בני המשפחה, או כל תמונה אחרת, על קנבס או על שטיחים מודרניים. הדפסה על קנבס מאפשרת להעשיר את המראה של כל חלל. איכות החומר מעצימה את איכות ההדפסה, והמוצר המוגמר מעניק השראה ונראה מושקע ומרשים.

ניתן לשלב בעיצוב הבית שלכם תמונות מאירועים מסיימים, או לחילופין, להשתמש בתמונות המעניקות תחושות מסוימות כגון תמונות נוף, ציורים אבסטרקטיים ותמונות של אווירה אורבאנית. השילוב, עיצוב פנים תמונות, יכול להתאים לבית ולמשרד כאחד. התמונות המתאימות יכולות לבטא אווירה ביתית ונעימה, לצד תחושה של מקום מושקע ומוקפד, נקי ואסטטי.

כמובן שלא דיי בתמונות בכדי ליצור אווירה שלמה והרמונית של חלל מעוצב. יש מרכיבים רבים אחרים אשר חשובים בהקשר זה, כגון הריהוט, הצבעים והאביזרים, אך לתמונות בהחלט נודע מקום חשוב ובולט בעיצוב פנים.

לחץ כאן למידע נוסף על: עיצוב הבית